Дата. 11.12. 2018
Клас. 9-А
Тема. Виготовлення виробу з сортового прокату. Різання сортового прокату.
Тема. Виготовлення виробу з сортового прокату. Різання сортового прокату.
Мета: навчальна:
ознайомити учнів з різанням сортового прокату.
виховна: виховувати в учнів естетичний смак, культуру праці,
бережливе ставлення до інструментів та матеріалів.
розвиваюча: розвивати координацію та точність рухів рук та окомір.
Тип заняття: комбінований.
Обєкт праці: молоток
ХІД УРОКУ
I. Організаційна
частина.
II. Повідомлення
теми уроку.
Тема: Виготовлення виробу з сортового прокату. Різання сортового прокату.
III. Перевірка
раніше вивченого матеріалу.
Фронтальне опитування:
- Назвіть основні інструменти необхідні для розмітки.( Слюсарна лінійка, кронциркуль , рисувалку , кутник слюсарний, розмічальний циркуль , кернер )
- Для чого потрібна рисувалка?( використовують
для нанесення рисок на металі)
- Для чого потрібен кернер? (призначений для нанесення на заготовці невеликих заглиблень-лунок в
центрі намічених отворів і на лініях розмітки)
- Для чого потрібен циркуль? (призначений для перенесення розмірів на заготівки і креслення кіл)
- Для чого потрібен кутник?( для розмітки та вимірювання )
IV. Викладення
нового матеріалу.
Різання – відділення частин заготовок від сортового або листового металу. Різання
виконують як зі зняттям стружки, так і без зняття. Різання зі зняттям стружки
здійснюють ручною ножівкою, на ножівкових, кругло пиляльних, токарно-відрізних
верстатах. Без зняття стружки матеріали розрізують ручними важільними і
механічними ножицями, гострозубцями, труборізами, прес-ножицями у штампах.
Різання
ножівкою
Ножівка –
інструмент для різання листів штабового круглого та профільного метал,. Ручна
ножівка складається з рамки та ножівкового полотна. На одному кінці рамки є
нерухома головка з хвостовиком і рукояткою, а на іншому гвинтом і гайкою для
натягування полотна. У головках є прорізи у які встановлюють та закріплюють ножівкове полотно . Не допускати, щоб з головок затяжного гвинта
і хвостовика виступали шплінти, що з’єднують ці головки з полотном.
- У процесі роботи на ножівку не натискати сильно, а
переміщати її прямолінійно і без ривків.
- Щоб запобігати нагріванню полотна ножівки при різанні,
треба змащувати його машинним мастилом.
5. Закріплення
одержаних знань.
- Що включає в себе підготовка до роботи з ножівкою?
- Яке правильне положення тіла працюючого з ножівкою?
- З яких основних ходів складається процес різання
ножівкою?
- Чи можна використовувати руки як упор для полотна?
V. Практична
робота.
-Розмітити заготовку.
- Вирізати за допомогою ножівки розмічену деталь.
Вступний інструктаж.
- Перед початком
роботи ви повинні ознайомитися з завданням.
-Перевірити
наявність інструменту, і якщо потрібно привести його в належний стан.
-При різанні
деталі дотримуйтеся прийомів різання ножівкою.
Поточний інструктаж
Можливі помилки:
Неправильний хват – демонстрація правильної робочої
хватки.
Неправильна стійка – демонстрація правильного положення
тіла.
Неправильний натиск – акцентування уваги на правильному
натиску.
Заключний інструктаж
Аналізуємо деталі
учнів по таких етапах виконаної роботи, як:
- Дотримання розмірів.
- Охайність виконаної роботи.
VI. Підведення
підсумків.
На сьогоднішньому уроці ми з вами розглянули що таке
різання заготовок ножівкою, для чого воно потрібне
VII. Домашнє
завдання.
На наступний урок мати
спецодяг, лінійку, олівець.
Додаток 1.Креслення деталей виробу.